Dlaczego warto szukać zatrudnienia w firmach z sektora przemysłowego?


Polski przemysł pomimo prognoz ma się doskonale. Produkcja przemysłowa w lutym 2019 wzrosła o 6,9 % w porównaniu do roku poprzedniego według danych z GUS. Dobre wyniki przekładają się na wzrost zatrudnienia w tym sektorze, z kolei niedobór pracowników powoduje, że firmy podejmują większe starania w kierunku pozyskania kandydatów. Praca na produkcji postrzegana jest jako monotonna, z pewnością nie jest to zajęcie dla każdego. Jednak ma ona również swoje zalety doceniane m.in. przez wieloletnich pracowników.

1. Określona ścieżka kariery.

Gdy dokonamy wyboru i zdecydujemy się na pracę w firmie z interesującej nas gałęzi przemysłu możliwości rozwoju wydają się nieograniczone. Szeroki wachlarz stanowisk od produkcji, przez spawanie po pracę w laboratoriach daje ogromne możliwości. Dodatkowo postępująca automatyzacja produkcji wprowadza najnowsze technologie, dzięki czemu pracownicy mają kontakt z najnowszymi osiągnięciami techniki. Ponadto kadry zarządzające obsadzone w dużej mierze przez przedstawicieli Baby Boomers zaczynają przechodzić na emeryturę, co spowoduje iż poszukiwani będą również kandydaci na stanowiska kierownicze. Polityka przedsiębiorstw sprawia, że chętniej awans dostaje pracownik znający doskonale dane przedsiębiorstwo niż zatrudniana na wyższe stanowisko jest osoba z zewnątrz.

2. Stabilne zatrudnienie.

Stabilna sytuacja na rynku, powoduje że zatrudniani są nowi kandydaci. Z kolei niedobór osób chętnych do podjęcia zatrudnienia, sprawia że oferowane warunki są coraz lepsze. Oferowane są konkurencyjne pakiety wynagrodzeń i świadczeń. W zakładach produkcyjnych jest wyższy odsetek pracowników z planami emerytalnymi niż w innych branżach. Bardzo często dostępne jest szerokie spektrum świadczeń zdrowotnych, które są korzystniejsze niż w innych branżach. Wynagrodzenie jest wyższe niż na równorzędnych stanowiskach w innych sektorach.

3. Chęć szkolenia nowych pracowników.

Wzrasta zapotrzebowanie na wysoko wyspecjalizowanych pracowników. Kandydaci którzy zainteresowani są długookresową współpracą otrzymają darmowe pakiety szkoleniowe i wdrożeniowe. Tym bardziej, że pokolenie Baby Boomers przechodzi na emeryturę i pozostawi po sobie ogromne niedobory w sile roboczej.

4.Tworzysz namacalne rzeczy.

Produkcja polega na wytwarzaniu rzeczy, które pomagają ludziom żyć. I mało, co jest bardziej satysfakcjonujące niż oglądanie owoców własnej pracy i mówienie „zrobiłem to”. Pracownicy produkcyjni są odpowiedzialni za wprowadzanie produktów do sklepów. Produkcja wytwarza produkty materialne.

5. Doświadczenie nie jest wymagane.

Firmy produkcyjne oferują swoim pracownikom pakiety szkoleń, dzięki czemu doświadczenie nie jest wymagane. Praca na produkcji to dobry wybór na pierwszą pracę. Tym bardziej że, z dużym prawdopodobieństwem po okresie próbnym kandydat zostanie zatrudniony na umowę o pracę, gdyż jest to najpopularniejsza forma zatrudnienia w tym sektorze.

6. Zachowany work-life balance.

Coraz częściej spotykamy się z demitologizacją popularnego hasła “praca powinna być pasją”. Nastawienie na osiągnięcie sukcesu, pracę po godzinach i brak wyraźnego rozgraniczenia pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym powoduje wypalenie zawodowe. Podejmując pracę na produkcji zachowujemy równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, dzięki czemu możemy rozwijać się na różnych sferach.

Praca na produkcji ma wiele korzyści. Być może z pozoru proste zajęcie okaże się początkiem pięknej przygody i rozwinie Twoją karierę. Chciałbyś spróbować? Sprawdź nasze oferty pracy lub skontaktuj się z nami [email protected]