Poznajcie nas. O konsekwencji w dążeniu do celu i o zmianie w życiu zawodowym – opowiada Marcin Godziński


W jaki sposób rozpoczęła się Twoja przygoda z AA Euro Group?

Wszystko zaczęło się od wymiany korespondencji na LinkedIn. W tamtym czasie pracowałem w jednej z największych agencji doradztwa personalnego i pracy w Polsce, ale od dawna potrzebowałem rozwoju. Przez kilka lat pracy w HR prowadziłem rekrutacje w obszarze pracy tymczasowej, rekrutacji stałych, a także sprzedawałem usługi związane z biznesem rekrutacyjnym. W tym wszystkim brakowało mi możliwości sprawdzenia się na nieco wyższym poziomie. Oferta z AA Euro dawała taką możliwość. Cieszę się, że mogłem dołączyć do AA Euro.

Dlaczego zdecydowałeś się zmienić pracę?

Po kilku latach pracy w branży HR potrzebowałem nowych wyzwań. Poza tym możliwość rozwoju i awans zawodowy był tym, na czym bardzo mocno mi zależało. W poprzedniej organizacji ten obszar był niedostępny. W związku z tym oferta z AA Euro wydawała się bardzo kusząca. Perspektywa zarządzania oddziałem agencji pracy to z jednej strony ogromne wyzwanie, ale z drugiej to także duża szansa. Decyzja nie była prosta, ponieważ w dobie pandemii rynek usług HR jest bardzo dynamiczny. Było to spore ryzyko, ale często bywa tak, że rozwój zawodowy wymaga ryzykownych decyzji.

Praca w międzynarodowej firmie to spore wyzwanie, czy nie miałeś problemu z odnalezieniem się w tej strukturze?

Pracowałem w kilku międzynarodowych firmach wcześniej. Nie było to dla mnie nowością. Myślę, że praca w międzynarodowym środowisku ma wiele zalet. Przede wszystkim, to możliwość komunikacji w  języku obcym w codziennej pracy. Poza tym każda organizacja ma swoją specyfikę. Uważam, że otwartość na zmiany jest tym,  co pomaga odnaleźć się w nowym miejscu pracy. Ponadto praca w międzynarodowej firmie, to spotkanie z odmienną kulturą pracy.

Czy pamiętasz swój pierwszy dzień w pracy? 

Pierwszy dzień był niezwykle stresujący. Wchodzenie do nowej organizacji rodzi wiele pytań i obaw. Okazało się jednak, że ten stres był niepotrzebny, ponieważ zostałem ciepło przyjęty przez cały zespół AA Euro.

Za co najbardziej cenisz pracę w AA Euro Group?

Najważniejszą rzeczą, za którą cenię AA Euro, jest możliwość rozwoju i taką szansę otrzymałem. Dla mnie to niezwykle ważne dlatego dziękuje swojemu przełożonemu, że obdarzył mnie zaufaniem i stworzył możliwość kierowania oddziałem w Łodzi. Praca w AA Euro to niezwykła lekcja. To ogromne wyzwanie, ale także bardzo duży benefit, w postaci nowych doświadczeń i praktyk. To coś, co ma dla mnie wielką wartość. Kolejną rzeczą jest możliwość dzielenia się spostrzeżeniami i pomysłami wewnątrz zespołu. Działamy jako jedna drużyna i to jest bardzo ważne.

Co stanowiło dla Ciebie największe wyzwanie?

Zmiana stanowiska. Nowy zakres obowiązków i większa odpowiedzialność za firmę to pierwsze co przychodzi mi na myśl. Odnalezienie się w nowym środowisku pracy, to było chyba największym wyzwaniem.

W jaki sposób rozwinęła się Twoja kariera w AA Euro Recruitment Poland?

Myślę, że za wcześniej by mówić o rozwoju kariery w AA Euro. Dla mnie sam fakt bycia tutaj jest już częścią rozwoju. Na ten moment najważniejszy jest dla mnie rozwój firmy oraz oddziału, a na mój dalszy rozwój przyjdzie jeszcze czas. Wraz z rozwojem AA Euro nastąpi rozwój indywidualny. Z perspektywy kilku miesięcy w AA Euro mogę powiedzieć, że każdy dzień jest w jakimś sensie elementem rozwoju kariery, ponieważ uczy nowych doświadczeń.

Co uważasz za swój największy sukces?

Z punktu widzenia zawodowego bycie częścią zespołu AA Euro jest ogromnym sukcesem. W kwestii prywatnej za największy sukces uważam posiadanie kochającej rodziny. Moim oczkiem w głowie jest córka. Na kolejne sukcesy jeszcze pewnie przyjdzie czas.

Jakie są Twoje najbliższe plany związane z rozwojem kariery?

Zależy mi na rozwoju firmy i oddziału. Chciałbym przyczynić się do zbudowania silnej pozycji AA Euro w Polsce. Chciałbym, aby moja praca przełożyła się na zbudowanie szerokiego portfolio aktywnych Klientów, a także na nieustanne podnoszenie jakości świadczonych przez nas usług. Ponadto zależy mi na zbieraniu coraz większego doświadczenia jak efektywnie zarządzać. Najbliższe miesiące, to czas nieustannej nauki w zakresie sprzedaży w dobie kryzysu.

Jakie jest Twoje motto życiowe?

Jest ich co najmniej kilka, ale jedno z nich jest szczególnie dla mnie istotnie.  Motto „niemożliwe nie istnieje”  doskonale oddaje drogą zawodową, jaką przebyłem. Aby do czegoś dojść trzeba determinacji i skupienia na celu, tylko ten sposób można osiągać sukcesy. W życiu trzeba podejmować ryzyko i dążyć do realizacji swoich celów. Ludzie często się poddają, ponieważ nie są przekonani do umiejętności albo nie do końca wierzą, że mogą osiągnąć dany cel. Osiąganie celów  nie jest proste, zawsze wymaga determinacji i konsekwencji. Bez nich szansa na realizacje swoich założeń jest znacznie mniejsza.

Często podczas rekrutacji pytają kandydata o jego hobby i o to, w jaki sposób spędza wolny czas? A jakie są Twoje zainteresowania?

Sporo jest tych zainteresowań. Lubię sport, szczególnie piłkę nożną. Jestem zagorzałym fanem Lewandowskiego i nie odpuszczam meczów z jego udziałem. Oprócz Bundesligi lubię sobie pooglądać mecze Premier League, Serie A czy La Liga i sporo piłki międzynarodowej. Poza tym lubię muzykę, głównie rap, drum and bass, electro, trochę rocka, funk’u i soul. Przez wiele lat sam zajmowałem się muzyką, ale obecnie nie mam na to praktycznie czasu. Lubię też historię, politykę i podróże. Interesuje się Bliskim Wschodem i jest to związane z kierunkiem, w którym się kształciłem. Lubię obejrzeć od czasu do czasu jakiś film. Nie zamykam się na konkretne gatunki, dlatego oglądam różne gatunki filmowe.