Poznajcie nas. O pracy w dziale kadrowo-płacowym opowiada Agata Sowa


W jaki sposób rozpoczęła się Twoja przygoda z AA Euro Group?

Przeglądając jeden z portali internetowych, natknęłam się na ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko: Asystentki administracyjnej. Firmy AA Euro jeszcze wtedy nie znałam, ale zarówno lokalizacja biura, jak i przedstawiony w ogłoszeniu zakres obowiązków bardzo mi odpowiadały. W związku z tym postanowiłam wysłać swoje CV. 

Dlaczego zdecydowałaś się zmienić pracę?

Od 2013 roku pracowałam w biurach zajmujących się nadzorem inwestorskim przy budowach dróg. Pierwszy kontrakt znajdował się bardzo blisko miejsca mojego zamieszkania – była to budowa Autostrady A-1. Natomiast kolejny był już nieco oddalony – budowa Obwodnicy Inowrocławia. Praca w tej branży jest niesamowicie ciekawa, dostarczyła mi ogromu wiedzy, poznałam tam mnóstwo interesujących ludzi. A co najważniejsze – nauczyłam się samodzielności. Jednakże praca na kontraktach wiąże się z ciągłymi zmianami pracodawcy oraz miejsca pracy, czasami są to bardzo odległe lokalizacje. Na to nie byłam gotowa, dlatego zaczęłam szukać pracy w mojej okolicy. A, że branża budowlana nie była mi obca to ogłoszenie AA Euro, na które odpowiedziałam, było dla mnie bardzo interesujące. 

Praca w międzynarodowej firmie to spore wyzwanie, czy nie miałaś problemu z odnalezieniem się w tej strukturze?

Praca w międzynarodowej firmie była dla mnie czymś nowym i nieznanym, dlatego budziła we mnie pewne obawy. Jednak po czasie okazało się, że moje wątpliwości były zupełnie niepotrzebne. W dużej mierze przyczynili się do tego współpracownicy, którzy pomogli mi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i poznać strukturę firmy.

Za co najbardziej cenisz pracę w AA Euro Group?

Myślę, że  najbardziej cenię za to, że pracują tu różni ludzie, którzy są specjalistami w wielu dziedzinach i mogę się od nich dużo nauczyć. Pomimo tego, że każda z osób ma swój zakres obowiązków, to wszyscy chętnie dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i wspierają się. Podoba mi się to, że cały czas coś się dzieje. Każdy zatrudniany człowiek to inny przypadek, inna historia. Pracując tutaj, nie można popaść w rutynę. Nowy dzień przynosi nowe sytuacje, nie wszystko możemy zaplanować. Osobiście uważam to za wielki plus pracy tutaj.

Co stanowiło dla Ciebie największe wyzwanie?

Praca, którą wykonuję, są to przede wszystkim zadania cykliczne – na początku większość z nich, zanim stały się oczywiste i proste, były wyzwaniem. Jednak wiem, że chcąc osiągnąć wyższy poziom, trzeba być przygotowanym na wyzwania. 

Jakie są Twoje najbliższe plany związane z rozwojem kariery?

Do tej pory moje obowiązki skupiały się na obszarze kadrowym. Chciałabym w dalszym ciągu poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie. Dlatego cieszę się, że dostałam szansę na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji w dziale kadrowo – płacowym. 

Jakie jest Twoje motto życiowe?

„Kiedy mówisz, to powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego” – Tak, zdecydowanie wolę słuchać ludzi niż mówić. A poza tym w życiu staram się zachowywać spokój. Nigdy nie podejmuję decyzji w emocjach, czekam, aż one opadną, po to, by móc ocenić sytuację jak najbardziej obiektywnie. Choć przyznam, że nie zawsze jest to proste. 

Często podczas rekrutacji pytają kandydata o jego hobby i o to w jaki sposób spędza wolny czas? A jakie są Twoje zainteresowania?

Wolny czas spędzam bardzo różnie: czasem z przyjaciółmi, czasem czytając książki, a czasem zamykam się w kuchni i eksperymentuje z nowymi przepisami 😊