Poznajcie nas. O zmianie branży opowiada – Adrianna Wojtkowiak


W jaki sposób rozpoczęła się Twoja przygoda z AA Euro Group?

Agnieszka, którą znałam już przed zatrudnieniem w AA Euro, poinformowała mnie, że do oddziału w Bydgoszczy poszukuje konsultanta ds. rekrutacji. Osobiście byłam wtedy na etapie poszukiwania nowej pracy. Pomyślałam, że jest to dla mnie szansa, którą powinnam wykorzystać, mimo że wcześniej nie pracowałam w tego typu organizacji.

Dlaczego zdecydowałaś się zmienić pracę?

W swojej poprzedniej pracy osiągnęłam już wszystko, co było możliwe. Może zabrzmi to banalnie, ale głównym powodem zmiany pracy była chęć rozwoju, stałe poszerzanie swojej wiedzy. Praca w AA Euro zdecydowanie mi to dała. Każdego dnia uczę się czegoś nowego, co stanowi dla mnie ogromną satysfakcję i daję mobilizację do dalszego działania.

Praca w międzynarodowej firmie to spore wyzwanie, czy nie miałaś problemu z odnalezieniem się w tej strukturze?

Rozpoczęcie pracy w międzynarodowej firmie w branży HR stanowiło dla mnie ogromne wyzwanie. Było to dla mnie przede wszystkim nowe i nieznane doświadczenie. Miałam obawy czy odnajdę się w tej dziedzinie. Teraz wiem, że były one niepotrzebne, ponieważ świetnie się tutaj czuję, to przede wszystkim dzięki całemu zespołowi, który pomógł mi wdrożyć się w struktury firmy.

Czy pamiętasz swój pierwszy dzień w pracy?

Oczywiście, że tak!  Już dzień wcześniej miałam problemy ze snem.  Z Jednej strony byłam bardzo zestresowana, a z drugiej jednak podekscytowana. Pragnienie pokazania się z jak najlepszej strony było dla mnie najważniejsze. Bardzo dużo informacji, które w tamtym momencie były dla mnie górą nie do przejścia, są teraz czymś naturalnym.

Za co najbardziej cenisz pracę w AA Euro Group?

Najbardziej pracę w AA Euro cenię za dobre relacje między nami. Świetnie się dogadujemy, co według mnie jest najważniejsze w dobrym zespole. Każdy z nas jest indywidualistą i specjalistą w swojej dziedzinie. Dzięki temu mogłam się wiele nauczyć  i teraz  razem stanowimy wspaniały team.

Co stanowiło dla Ciebie największe wyzwanie?

Pierwsza rozmowa z potencjalnym pracownikiem dla jednej z firm w Bydgoszczy. Miałam wrażenie, że jestem na maturze ustnej z języka polskiego. Byłam bardzo zestresowana i było to dla mnie spore wyzwanie. Teraz oczywiście uśmiecham się, patrząc wstecz na swoje pierwsze doświadczenie w branży HR. W tym momencie rozmowy z kandydatami przychodzą mi z ogromną łatwością.

Co uważasz za swój największy sukces?

Tutaj zdecydowanie mogę powiedzieć, że największym sukcesem, który daje mi ogromną satysfakcję i chęć do dalszego działania, jest realizacja projektów na poziomie 100%. Pomimo że czasem nie mamy na coś wpływu, to daję z siebie wszystko i chcę żeby było to, zrobione jak najlepiej.

Jakie są Twoje najbliższe plany związane z rozwojem kariery?

Oprócz poszerzania swojej wiedzy w strukturze pracy tymczasowej, przede wszystkim chciałabym rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę na temat legalizacji pracy cudzoziemców oraz systemu kadrowo- płacowego.

Jakie jest Twoje motto życiowe?

„Sztuka życia polega mniej na eliminowaniu naszych problemów, a bardziej na rozwijaniu się dzięki nim.” Tym hasłem głównie kieruję się w swoim życiu. Myślę, że problemy i przeciwności, które stoją na naszej drodze, są dla nas pewnego rodzaju lekcją i mogą nas wzmocnić. Należy tylko poprawić koronę i iść dalej, prosto przed siebie.

Często podczas rekrutacji pytają kandydata o jego hobby i o to w jaki sposób spędza wolny czas? A jakie są Twoje zainteresowania?

Mój wolny czas poświęcam na eksperymentowaniu w kuchni, czasami też uwielbiam usiąść przy dobrym serialu (obejrzeć odcinek, sezon bądź dwa).