Praca tymczasowa – rozwiązanie idealne w każdym czasie i dla każdego pracodawcy


Wielu przedsiębiorców przyzwyczajonych jest do konkretnych rozwiązań, z których korzystają w codziennej pracy. W dużej mierze dzieje się tak, ponieważ pracodawcy, prowadząc firmę, często nie dysponują zasobami (czasowymi i ludzkimi), by poszukiwać innych możliwości na rynku pracy. 

Jednym z rozwiązań, które dla części pracodawców stanowi pewnego rodzaju zagadkę, jest zatrudnianie pracowników tymczasowych. Sytuacja ta ma duży związek z faktem, iż pracodawcy nie znają korzyści wynikających z zatrudniania pracowników tego typu, a także możliwości, jakie ta forma zatrudnienia daje przedsiębiorcom.

W przypadku pracy tymczasowej bardzo ważną rolę odgrywają agencje pracy. W AA Euro Recruitment Poland, obok rekrutacji stałych i delegowania do pracy pracowników ogólnobudowlanych, istotną częścią naszej pracy jest pozyskiwanie pracowników do pracy czasowej. W poniższym tekście dzielimy się z Państwem naszymi spostrzeżeniami w tym temacie. Być może okaże się, że jest to rozwiązanie idealnie odpowiadające potrzebom Waszej firmy?

Pracownicy gotowi pomóc w różnych okolicznościach

Chociaż pracodawcy przyzwyczajeni są do zatrudniania pracowników, rozwiązanie, gdzie pracownik jest im w jakiś sposób „wypożyczany” stale zyskuje na popularności. Dzieje się tak zwłaszcza w sytuacjach, które dla pracodawcy wiązałyby się z zatrudnieniem czasowym pracownika na dane stanowisko, by zaspokoić doraźne potrzeby przedsiębiorstwa. Do potrzeb tego typu należą:

– sezonowe zwiększenia ilości produkcji lub świadczonych usług,

– zastępstwo pracownika przebywającego na dłuższym zwolnieniu lekarskim lub na urlopie macierzyńskim,

– chęć wypróbowania pracownika przed jego właściwym zatrudnieniem w firmie.

Wszystko to sprowadza się do profesjonalnego zadbania o brak przestojów w pracy przedsiębiorstwa, w czym możemy bez problemu pomóc każdemu pracodawcy!

Trójkąt tzw. tymczasówki, czyli połączenie agencji, pracownika i pracodawcy

Korzyścią, jaką odnosi pracodawca decydujący się na pracowników tymczasowych, z całą pewnością jest zmniejszenie obowiązków związanych z zatrudnieniem nowego pracownika. Dzieje się tak, ponieważ osoba, która decyduje się świadczyć pracę w tym trybie, umowę bezpośrednio zawiera z agencją pracy. Na podstawie tego dokumentu, a także umowy, jaką agencja pracy zawiera z pracodawcą, pracownik kierowany jest do firmy, która zainteresowana jest jego dyspozycyjnością i umiejętnościami. Oznacza to, że pracodawca, na rzecz którego pracownik świadczy konkretne usługi, nie zatrudnia go bezpośrednio, a co za tym idzie, nie ma obowiązku realizowania większości obowiązków związanych z zatrudnianiem pracownika.

Zaopiekowani i przygotowani pracownicy w AA Euro Recruitment

Jednym z typów rekrutacji, które prowadzimy w naszej firmie, jest właśnie praca tymczasowa. Jest to obszar, w którym proces rekrutacyjny ma nieco podobny przebieg jak w przypadku rekrutacji stałej, jednak nasza odpowiedzialność za pracownika jest zdecydowanie większa. 

W przypadku popularnej tymczasówki, to my odpowiadamy za to, by znaleźć pracowników odpowiednich do potrzeb naszego klienta. Oprócz ich znalezienia i zrekrutowania, to z naszą firmą pracownik tymczasowy podpisuje wszelkiego typu dokumenty. Oznacza to, że jesteśmy odpowiedzialni za przygotowanie pracownika do pracy i za zadbanie o wszelkiego typu formalności, które związane są z przyjęciem do pracy. To również my w przypadku wypożyczenia pracownika jesteśmy odpowiedzialni za kwestie związane z naliczaniem wynagrodzenia i rozliczaniem wszystkich należnych składek. Co to znaczy dla Ciebie, drogi Przedsiębiorco? Oszczędność czasu i brak zbędnych formalności.

Praca tymczasowa – z nami na tym rozwiązaniu tylko skorzystasz!

Z perspektywy naszych klientów, pracownicy tymczasowi są niezwykle korzystnym rozwiązaniem, gdy w firmie potrzeba osoby o konkretnych kwalifikacjach do wykonania określonej pracy. Pracownicy tego typu w firmie klienta pojawiają się w czasie, gdy są potrzebni, a pracodawca użytkownik nie musi zajmować się w pełnym wymiarze kwestią ich zatrudnienia, rozliczenia czy też zwolnienia. Oznacza to, że nie ponosi kosztów, które najczęściej trudno określić i wyliczyć. 

Jako agencja pracy udostępniamy pracodawcom naszych pracowników tymczasowych w oparciu o jasne zasady i stawki, które nasz klient zna jeszcze przed podpisaniem umowy. W przypadku współpracy z nami nie ma mowy o żadnych ukrytych kosztach czy też jakichkolwiek innych rozczarowaniach. 

Podejmując się pracy dla Ciebie i Twojej firmy, na każdym etapie dbamy o jak najwyższą jakość realizowanych przez nas zadań. Wszystko po to, by efekt końcowy był satysfakcjonujący dla każdej ze stron. Skorzystaj z naszej specjalnej oferty, którą przygotowaliśmy z myślą o wyjściu naprzeciw potrzebom klientów w trudnych czasach i sprawdź, jakimi możliwościami dysponujemy! Dzięki temu przekonasz się, jak wiele możesz zyskać dzięki pracownikom tymczasowym i współpracy z agencją pracy!